Silvestr 2017 - square dance, rounde dance, country tance, line dance

ÚčinkujícíMichal „Dingo“ Janák (Community Dancers Brno, LDC Karolína Brno, Dancing Strawberries)

Dingo - Michal Janak    Tanci se aktivně věnuje od roku 1997, od této doby prošel různými tanečními styly a několika tanečními skupinami. Od roku 2001 dlouhodobě působí jako klubový caller Square Dance a lektor Line Dance v tanečním klubu Community Dancers Brno a Karolína Brno. Posledních roky pravidelně působí v rakouském tanečním klubu Dancing Strawberries Gerasdorf b.W., ve které calleruje zejména náročnější tancování (DBD) Square Dance (B-A2).
   Každoročně společně s Community Dancers Brno připravuje pravidelné taneční semináře Line Dance - Moravia Line, konané v malebném prostředí Českomoravské vysočiny. V současnosti spolu s Michaelou Krajíčkovou pořádá víkendové taneční semináře nesoucí název Line Dance Weekend.


             

Petr „Pepíno“ Rohovsý (Tarantela Olomouc)

Pepino    Square a round jsem začal tančit na podzim roku 1992, kdy jsem vstoupil do klubu SDC Cloverleaf Opava. Záhy jsem pak k tanci připojil i svou snahu cuerovat a tvořit vlastní choreografie. Bylo to jednak tím, že mě to opravdu bavilo, a částečně asi mou tehdejší vidinou "cuerské kariéry". Mou první víkendovou taneční akcí byla nejspíš 1st CSCTA Convention 1993, kterou jsem jako člen klubu pomáhal organizovat. Nejsem si tím zcela jistý, ale myslím, že jsem si tehdy v něděli "střihnul" i jeden tip coby cuer from the floor.
   Na podzim 1993 jsem začal studovat na UP v Olomouci a jako tehdy hostující člen SDC Tarantela Olomouc začal prohlubovat své znalosti RD do vyšších fází. Během následujících let studia jsem stále méně dojížděl do Opavy, proto jsem nakonec ukončil členství v SDC Cloverleaf a stal se řádným členem SDC Tarantela Olomouc, což jsem dodnes. Před několika lety jsem pak převzal v klubu funkci prezidenta, klubovéhu cuera a nakonec i klubového callera.
   První akcí, na které jsem oficiálně účinkoval, bylo patrně IV. Hanácké Special Dance v říjnu 1994. Poté se přidalo několik dalších (např. Chisel Student Party a Double Seminary Party ve Strančicích, 1. Vamberecká roundová nalejvárna, Start Season Party v Krnově, Klubové narozeniny SDC Cloverleaf Opava...). V posledních letech mě můžete slyšet cuerovat hlavně na akcích pořádaných naším olomouckým klubem.
Shrnuto a sečteno: SD a RD tančím 25 let a téměř stejně dlouho i cueruji. Za tu dobu a díky tomu jsem poznal spoustu prima lidiček, přibral několik kg, oženil se a založil rodinu. A snad i trochu "zmoudřel".


Miroslav Ručka (Extend Ostrava)

Mirek    Od roku 2002 se věnuji tancování tradičního country. V roce 2004 jsem se seznámil se square dancem. V současnosti tancuji do úrovně A2. V roce 2008 jsem začal callerovat tradiční country a této činnosti se dosud věnuji. Calleruji pravidelně na klubu v Ostravě. Také sestavuji choreografie na přání a se zájemci nacvičuji vystoupení. Pro příklad jsem vedl vystoupení "Sokolek" v Petřvaldě nebo dětí ZŠ v Příboře.


Kamila „Kamča“ Suranovská (Extend Ostrava)

Kamilka    Square dance jsem začala tančit na konci roku 2014. Aktuálně tančím basic, mainstream, plus a právě jsem začala s A1.
   V roce 2016 jsem začala callerovat na klubových večerech později i na squarových akcích. Nejdříve jsem chtěla jen zkusit callerovat, ale díky podpoře ostatních tanečníku a callerů nadále pokračuji.
   O chvilku později začala callerovat Verča a tak se z nás stalo callerské duo. Na většině akcích účinkujeme spolu. Navzájem se podporujeme a doplňujeme. V současnosti účinkujeme na naší klubové akci Šachťák, jako callers on the floor na Strážku a v Jičíně kde callerujeme basic a mainstream.


Veronika Šeděnková (Extend Ostrava)

Verca    Se squarem jsem začla v roce 2013, kdy jsem jela poprvé na Americký týden v Šiklově mlýně. Tam jsem si vyzkoušela MS a učila se Basic. K tančení jsem přišla přes otce Lumíra "Božského" Šeděnku.
   S ním jsem objížděla akce a chodila a stále chodím do tanečního klubu EXTEND v Ostravě. V roce 2015 jsem si vyzkoušela round dance, který mě baví.
   V roce 2016 jsme s Kamčou chtěly zkusit callerování, tak jsme si to zkusily a ani jsme se nenadály a už jsme společně poprvé callerovaly na Strážku. Od té doby nás všichni berou jako callerky a snažíme se, co to jde.


© 2019
Michal „Dingo“ Janák
Poslední úpravy
23.11.2017 2:35
www.extend.ic.cz
www.michal-janak.cz